Odbornice radí jak efektivně spalovat tuky

Date:

Pomohou urychlit hubnutí, zlepší metabolismus a podepisují se i pod štíhlejší křivky naší postavy. Často skloňované spalovače tukových zásob nejsou žádným mýtem. Efektivně však fungují v kombinaci s pohybem a zdravou stravou. Více o jejich účincích na naše tělo mluví v rozhovoru pro Pravdu farmaceutická laborantka z lékárny Dr. Max Žilina Tatiana Kocourková.

Jakým způsobem pomáhají takzvané spalovače při hubnutí?

Spalovače tuků jsou výbornými doplňky k výživné a pestré stravě a ke správnému tréninku. Obsahují látky, které mají schopnost nastartovat spalování tuků a metabolismus, potlačit chuť k jídlu nebo působit termogenicky. Dokážou snížit absorpci tuku a tím snížit úbytek hmotnosti během cvičení. Důležité je také složení spalovačů tuků. Mají v těle stimulovat hormonální reakci, která začne rozkládat tuky a využívat je jako zdroj paliva.

Které látky patří mezi nejlepší spalovače tuků?

Známe několik druhů spalovačů, které se dělí na základě jejich principu spalování a formy. Nejčastěji používané jsou komplexní spalovače, které obsahují stimulační látky (kofein, zelený čaj, synefrin) a nestimulační látky (CLA, chrom, L-karnitin, HCA, chitosan).

Jak fungují?

L-karnitin je přírodní látka a je považována za jeden z nejúčinnějších spalovačů, podporuje výdrž, dodává energii a regeneruje svalstvo. Používá se během cvičení, které ještě více znásobí účinek L-karnitinu a podpoří spalování tuků. Kofein je silný stimulant, který se používá ke zlepšení výkonu a zvýšení hladiny energie. Právě kvůli těmto vlastnostem je často součástí spalovačů tuků, které jeho prostřednictvím dokáží zvýšit energetický výdej a povzbudit k lepšímu výkonu. Kromě toho, že kofein podporuje spalování tuků, zvyšuje výkon, posiluje soustředění a koncentraci, výborně ovlivňuje také metabolismus.

jídlo, strava, výživa, potraviny, ovoce, zelenina, losos, ryby, ořechy
ČTĚTE I
Odbornice radí: Jak se dostat do formy po Novém roce
V poslední době jsou populární i látky jako synefrin, CLA a chitosan. Jaké účinky můžeme od nich očekávat?

CLA (konjugovaná kyselina linolová) je mastná kyselina, která pozitivně ovlivňuje zvyšování svalové hmoty a hubnutí. CLA funguje jako bariéra, brání tuku vstoupit do tukových buněk. Ukládá se tak přímo do svalových buněk, kde se spálí při produkci energie. Chitosan je přírodní látka, která přispívá ke snižování cholesterolu v krvi. Snižuje pocit hladu a je efektivní při redukci hmotnosti. Synefrin dokáže podpořit termogenezi a podporuje štěpení tuků.

Jaké zásady výživy je třeba dodržovat, aby spalovače neuškodily a fungovaly lépe?

Natural sources of vitamin D and Calcium. Healthy food background. Top view. Space for text

Spalovače jsou sice dobrým pomocníkem při hubnutí, ale nemůžeme očekávat, že za nás udělají všechno. Pokud se nedodržuje nutričně vyvážená strava, přijímá se více kalorií než se spálí a bez jakéhokoli pohybu navíc se zázrak neděje. Pokud se člověk zodpovědně stravuje, pravidelně cvičí, může se efekt spalovače výrazně posílit. Mezi nejdůležitější zásady patří dostatečný příjem bílkovin po celý den. Proteiny zasytí na dlouhou dobu, sníží apetit a redukují množství přijatých kalorií, což vede ke ztrátě hmotnosti.

Jak posílí pohyb efekt spalovačů tuků?

K cestě k vysněnému tělu také neodmyslitelně patří pohyb, bez něhož by byl spalovač neefektivní. Mezi nejlepší druh cvičení patří silový trénink, který pomáhá budovat svalstvo a zbavíte se při něm i nadbytečných kilogramů. Pro regeneraci organismu je důležitý spánek, minimálně osm hodin denně. Ze stravy je třeba vyloučit rafinované sacharidy a nezdravé tuky, naopak dopřát si třeba spíše celozrnné výrobky, dostatek ovoce, zeleniny, zdravých tuků – ryby, olivový olej, ořechy, semínka.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Škoda nemá pro válku na Ukrajině práci pro osm set lidí

Automobilka Škoda Auto, která v Česku zaměstnává zhruba 35...

Renault obnovuje výrobu v moskevském závodě

Francouzská automobilka Renault v pondělí obnovila výrobu ve svém...

Chybí polovodiče i díly, Volkswagen přerušil výrobu na Slovensku

Nedostatek polovodičů, jakož i výpadek dodávek pro konflikt na...

Tesla otevřela na okraji Berlína svůj první evropský závod

Americký výrobce elektrických automobilů Tesla v úterý na okraji...