Ovládnou automobilový průmysl elektrická vozidla

Date:

„Globální ekonomická situace a dynamika trhu budou mít za následek velké strukturální změny v automobilovém průmyslu, přičemž se buduje prostor pro růst,“ uvedl globální vedoucí partner Globální skupiny DTT pro výrobní odvětví Hans Roehm. Čína a Indie podle něj posílí své postavení a přidají se k západní Evropě, Japonsku, Koreji a USA. Pro výrobce originálních zařízení a jejich dodavatele tak budou představovat šest center designu a výroby.

Podle uvedených představitelů se v souvislosti s významným rozvojem technologií, strukturálními změnami, změnami v preferencích zákazníků očekává, že v příštím desetiletí změní globální automobilový průmysl.

Do roku 2020 budou elektrická vozidla a jiná ekologická auta představovat až jednu třetinu z celkového množství prodaných vozidel na rozvinutých trzích po celém světě a až 20 % v městských oblastech vznikajících trhů, avizuje jeden z představitelů společnosti DTT Martin Hoelz. Také se domnívá, že vládní politika a předpisy, které jsou motivovány rozličnými faktory, jako například přísnější normy pro emise CO2 nebo nezávislost na zahraničních zdrojích energie, budou mít výrazný vliv na prodejnost elektrických vozidel a jiných technologických inovací.

Postoje změněné v důsledku recese se budou na vyspělých trzích dále vyvíjet a pokroky v alternativních technologiích zcela změní mobilitu spotřebitelů.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Škoda nemá pro válku na Ukrajině práci pro osm set lidí

Automobilka Škoda Auto, která v Česku zaměstnává zhruba 35...

Renault obnovuje výrobu v moskevském závodě

Francouzská automobilka Renault v pondělí obnovila výrobu ve svém...

Chybí polovodiče i díly, Volkswagen přerušil výrobu na Slovensku

Nedostatek polovodičů, jakož i výpadek dodávek pro konflikt na...

Tesla otevřela na okraji Berlína svůj první evropský závod

Americký výrobce elektrických automobilů Tesla v úterý na okraji...