Dolar si vůči jenu polepšil, vůči euru však oslabil

Date:

Americký dolar si během pondělního obchodování vůči japonskému jenu polepšil na více než dvoutýdenní maximum, když investoři opět nakupovali dolar.

Důvodem opětovného zájmu o americkou měnu bylo očekávané zavedení přísnější měnové politiky v USA, což však ostatní obchodníci vnímají velmi opatrně. Dolar přitom ztratil své počáteční zisky vůči euru, když zavážily faktory jako vysoký rozpočtový deficit USA a obavy o postavení dolaru jako přední světové rezervní měny. Nedařilo se ani britské libře, která si pohoršila vůči euru i dolaru, protože se objevily zprávy o tom, že úrokové sazby ve Velké Británii zůstanou na rekordně nízké úrovni ještě nějakou dobu. Pondělní obchodování bylo mírné, protože japonský i americký trh pro státní svátky neobchodovaly.

Během ranního newyorského obchodování si dolar polepšil vůči jenu o 0,2 % na 89,98 JPY/USD, předtím však vyskočil až na 90,46 JPY/USD, což bylo nejvíc od 25. září. Euro si vůči dolaru připsalo rovněž 0,2 % na 1,4765 USD/EUR, když se zotavilo z počátečních ztrát. Ve srovnání s jenem si společná evropská měna připsala 0,5 % na 132,85 JPY/EUR. Libře se výrazněji nedařilo, když vůči dolaru ztratila 0,2%, vůči euru a švýcarskému franku si přitom odepsala 0,6%. Libra se tak vůči dolaru nacházela na úrovni pětiměsíčního minima, zatímco vůči euru poklesla až na sedmiměsíční dno.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Škoda nemá pro válku na Ukrajině práci pro osm set lidí

Automobilka Škoda Auto, která v Česku zaměstnává zhruba 35...

Renault obnovuje výrobu v moskevském závodě

Francouzská automobilka Renault v pondělí obnovila výrobu ve svém...

Chybí polovodiče i díly, Volkswagen přerušil výrobu na Slovensku

Nedostatek polovodičů, jakož i výpadek dodávek pro konflikt na...

Tesla otevřela na okraji Berlína svůj první evropský závod

Americký výrobce elektrických automobilů Tesla v úterý na okraji...